Jmenuji se Richard Tomáš​ a sushi jsem se začal věnovat hned po dokončení Středního odborného učiliště gastronomie v Malešicích v roce 2007. Sushi a japonské umění jsem obdivoval už od dětství, ale hned jsem poznal, že tomuto oboru se chci věnovat v dospělosti. Tak se práce stala mým koníčkem, kterému se věnuji již více jak 14 let. Během této doby jsem sbíral spoustu cenných zkušeností, o které bych se s vámi rád podělil.

Učil jsem se přímo od japonských mistrů jako Masayoshi Kazato (Chairman of the World Sushi Skills Institute Japan), Tadashi Yamagata (Representative Director of the World Sushi Skills Institute Japan), Hirotoshi Ogawa (Representative Director of the World Sushi Skills Institute Japan) a také jsem působil v několika zahraničních restaurací, které mi poskytly možnost se stále zlepšovat. V současné době již pátým rokem pracuji v restauraci YAMATO. Dále se účastním kurzů sushi a podílím se na přípravě sushi pro SHOKOKAI - Japonská komora průmyslu a obchodu.

Také jsem se zúčastnil “World Sushi Skill Institute Seminar” &

Kuro-obi Workshop2017 a WORLD SUSHI CUP JAPAN 2017 v Tokiu , kde jsem získal certifikát, oficiální licenci (černý pás v sushi) a skončil na 23. místě mezi účastníky z celého světa.

V roce 2018 jsem absolvoval stáž v japonské michelinské restauraci  SUSHI TARO ve Washington D.C. v USA.

V roce 2019 jsem reprezentoval restauraci YAMATO a Českou Republiku na WORLD SUSHI CUP JAPAN 2019 v Tokiu, kde jsem se umístil v celkovém hodnocení na 3.místě, získal bronzovou medaili a stal se jediným evropanem, který stál na stupni vítězů.

 

 

O mně

Degustační večeře